Lázně Hodonín

Lázně Hodonín leží na Jižní Moravě v nádherném prostředí Slovácka. Krásu malebné rovinaté krajiny dotváří rozsáhlé lány vinic, listnatých a jehličnatých stromů. Lázně Hodonín jsou typem moderních lázní poskytujících cílenou léčebnou a rehabilitační péči na vysoké odborné úrovni.

Příroda obdarovala Lázně Hodonín vlastním přírodním léčivým zdrojem, a to rozsáhlými zdroji jodobromové solanky, nacházejícími se v nedalekém okolí. Kromě nízké mineralizace vyniká tato voda vysokým obsahem jodu a svým složením patří mezi nejkvalitnější jodové vody v Evropě.

Lázně Hodonín slouží k léčbě onemocnění pohybového aparátu a kardiovaskulárního systému. Je zde zajištěna léčba chronických pohybových onemocnění, předoperačních a pooperačních stavů i poúrazová rehabilitace. V neposlední řadě jsou Lázně Hodonín i vyhledávaným místem k relaxaci a odpočinku. Lázeňský komplex se nachází v překrásném parku, který vyniká zajímavou zahradní architekturou.

V současné době je léčebný komplex Lázní Hodonín tvořen dvěma lázeňskými domy - Vladimír a Eva, a léčebným pavilonem Jindřich. Společně s parkem tvoří zajímavý moderní architektonický prvek města Hodonína. V říjnu roku 2015 byl zahájen provoz Bliss Day Spa, tedy denních lázní. Návštěvníci zde mohou využít rehabilitační bazén, dva whrilpooly, čtyři sauny (jodová gradovna, parní koupel, koupel horkým vzduchem, solná parní lázeň), čtyři sprchy (dvě jodové, jedna masážní a jedna ochlazovací), lokální hybernace, vyhřívaná lavice s Kneippovou léčbou a odpočívárna.

Díky léčebné péči na vysoké úrovni, profesionalitě zaměstnanců a kvalitě doplňkových služeb se Lázně Hodonín v současnosti řadí mezi vyhledávaná lázeňská zařízení.

Pobyty

Chvíle pohody

Počet dnů: 4 | Počet nocí: 3

Více informací

od 3 720 Kč

Aktivně v Hodoníně

Počet dnů: 4 | Počet nocí: 3

Více informací

od 3 830 Kč

Lázeňský ozdravný verbuňk

Počet dnů: 4 | Počet nocí: 3

Více informací

od 3 910 Kč

Hodonínský román pro ženy

Počet dnů: 7 | Počet nocí: 6

Více informací

od 7 350 Kč

Hodonínský týden pro seniory

Počet dnů: 7 | Počet nocí: 6

Více informací

od 7 390 Kč

V Hodoníně za vojáčka

Počet dnů: 7 | Počet nocí: 6

Více informací

od 7 450 Kč

Více informací

od 7 730 Kč

Týdenní jodobromová kúra

Počet dnů: 7 | Počet nocí: 6

Více informací

od 7 950 Kč

Více informací

od 8 070 Kč

Aby tělo nebolelo

Počet dnů: 14 | Počet nocí: 13

Více informací

od 16 570 Kč

Poskytované služby

Ubytování

Ubytování v lázeňském domě Eva je poskytováno v jednolůžkových a dvoulůžkových klimatizovaných pokojích kategorie *** superior s plným příslušenstvím (koupelna se sprchovým koutem, WC), televizí, lednicí, telefonem a připojením na internet. Součástí některých pokojů je terasa s posezením v letních měsících a výhledem do okolní krajiny. Speciálně upravené jsou i pokoje pro imobilní klientelu.

Náročnějším klientům nabízíme možnost ubytování v apartmánu. Komfortně vybavené a klimatizované pokoje - ložnice s manželským dvojlůžkem, obývací pokoj s pracovním místem, kuchyňkou, šatnou a plným příslušenstvím, (koupelna se sprchovým koutem, WC), TV, lednice, telefon, připojení na internet.

Stravování

Probíhá ve dvou směnách v klimatizovaných, prostorných a moderně vybavených jídelnách s příjemnou obsluhou. Lázeňští hosté si mohou vybrat z lázeňského menu výběrové stravy až ze 6 druhů menu, jejichž součástí jsou i jídla dietní. Snídaně je podávána formou švédského stolu (zeleninové saláty, ovocné kompoty formou salátového bufetu). Obědy a večeře jsou servírovány.

Služby

 • bazén s whirlpoolem
 • kulturně informační centrum
 • kavárny s cukrárnou
 • půjčovna jízdních kol a nordic walkingových holí
 • venkovní hry v areálu lázní
 • fit centrum
 • kadeřnictví
 • kosmetika
 • konferenční prostory
 • kulturní a společenské akce
 • zájezdy do okolí
 • internetový koutek
 • WiFi připojení

Parkování

V případě, že přijedete osobním vozidlem, a budete během pobytu parkovat v areálu Lázní Hodonín, nahlaste recepčnímu na recepci SPZ vozidla. Monitorované parkovací plocha kamerovým systémem je přímo u lázeňského domu Eva. K dispozici je 70 parkovacích ploch. Parkovné činí 20Kč/den. U pobytů delších než deset dnů se platí paušálně 200,-Kč. V den příjezdu Vám bude účtována záloha ve výši 200,-Kč na parkovací kartu.

Volný čas

Zajímavosti v okolí

Lednice

V nejbližším okolí města Hodonín je možné navštívit Lednicko-valtický areál Nazýván také Zahradou Evropy, který se rozkládá na ploše 200 km2, od roku 1996 je zapsán v seznamu míst Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Od roku 1582 získal Lednici rod Lichtenštenů jako samostatné panství a vládl zde více než 600 let.

Návštěvník si může prohlédnout krásnou stavbu novogotického zámku, na který navazuje rozsáhlý zámecký park. V areálu LVA se nachází také spousta drobných staveb: Janohrad - umělá hradní zřícenina Minaret - 62 m vysoká věž - rozhledna v maurském stylu Kaple sv. Huberta - pseudogotická kaple z roku 1855 Belveder - klasicistní zámeček z roku 1818 Apollonův Chrám - nazvaný podle řeckého boha Apollóna Rendez-vous (Dianin chrám) - lovecký zámeček, zasvěcený bohyni lovu Dianě Obelisk - památka na uzavření míru mezi Francií a Rakouskem Hraniční zámeček - klasicistní stavba Chrám Tří Grácií - klasicistní sloupořadí Kolonáda (Reistna) -stavba podle vzoru schönbrunnské kolonády ve Vídni Skleník - nachází se zde sbírka tropických a subtropických rostlin Akvárium Malawi - stálá expozice mořské fauny a flóry Zámek Valtice - barokní zámek - dříve sídlo rakouských a moravských Lichtenštejnů.

Strážnice

Obec je připomínána již v roce 1086 jako bohaté tržní město, chráněné vodním hradem. Město bylo obehnáno opevněním, z něhož se zachovaly Veselská a Skalická brána. Na místě hradu se nachází zámek s rozsáhlým anglickým parkem - dnes je sídlem Národního ústavu lidové kultury, pro veřejnost je zpřístupněna cenná historická knihovna - obsahuje 13 000 svazků knih, návštěvník si může také prohlédnout expozici „Nástroje lidové hudby v České republice“.

Již od roku 1946 se ve Strážnici každoročně koná Mezinárodní folklórní festival. (Poslední červnový víkend). Za zmínku také stojí Skanzen - Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy. Na místě dnešního skanzenu stál původně pivovar.

Petrov

Petrov se nachází cca 13 km východně od Hodonína. V blízkosti Petrova teče řeka Morava, která tvoří nádherné meandry. Významným objektem v obci je Památková rezervace lidové architektury - Plže - soubor asi osmdesáti původních vinných klepů, nejstarší pochází z 15. století. V tomto areálu se také každoročně konají různé folklórní slavnosti ( květen - folklorní festival „Senioři“ v Plžích, 1.srpnové neděle - Den vinařů v Plžích).

Milotice

Vinařská obec, od Hodonína je vzdálena cca 15 km. Zajímavým objektem obce je renesanční zámek ze 16.století, který byl v letech 1720 - 1725 barokně přestavěný. V Miloticích se zachovává tradice hodů a každoročně zde probíhají košty vín. V mezidobí Slováckých roků v Kyjově se zde koná Národopisný festival kyjovského Dolňácka a to v zahradě zámku a v přírodním areálu vinných sklepů Šidleny.

Baťův kanál

Baťův kanál je dlouhý 52 km, spojuje Otrokovice s Rohatcem (Hodonínem). 26 km vede řekou Moravou a 26 km vede umělými kanálovými úseky. Rozdíl výšek (18,6 m) vyrovnává 13 zdymadel. Na trasu navazuje 40 km vedlejších říčních úseků.

Kulturní pracovnice a recepce lázeňského domu Vladimír a Eva zajišťují:

 • kulturní akce v Lázních Hodonín
 • vstupenky na kulturní akce konané mimo Lázně Hodonín (vstupeneky na představení Domu Kultury Hodonín a kina Svět si můžete zakoupit v recepci lázeňského domu Vladimír
 • zájezdy do okolí, degustace vín přímo v lázních, besedy, divadelní představení, módní přehlídky
 • kulturně informační centrum a lázeňskou knihovnu
 • informace o akcích konajících se mimo Lázně Hodonín

Lázně Hodonín

Měšťanská 140
695 04 Hodonín