Lázně Kostelec u Zlína

Lázně byly založeny rakouským šlechtickým rodem Seilern Aspang v roce 1742 na pronajatých pozemcích. Později hrabě Jan Bedřich Seilern vepsal toto panství do zemských desek jako své panství a když vídeňští lékaři potvrdili léčebné účinky vody zdejších pramenů, postupně vystavěl lázeňské budovy ve stylu doznívajícího baroka. Lázně sloužily nejdříve pouze vrchnosti, teprve později byly přebudovány na moderní léčebné středisko, které se stalo společenským sídlem kraje.

V Lázních Kostelec si přijdou na své klienti s bolestmi kloubů, zad, krční páteře a mimokloubním revmatismem. Léčivý pramen s vysokým obsahem sirovodíku je vhodný i pro léčbu kožních onemocnění, zejména atopického ekzému, lupénky či akné. K léčbě se zde využívají především sirné, uhličité či perličkové koupele, rašelinové zábaly, parafínové obklady, celá řada masáží, plynové koupele v CO2, světelná terapie, elektroléčba i léčebná rehabilitace.

Interiér kosteleckých lázní je po rozsáhlé rekonstrukci. K dispozici jsou nyní nové prostory, které skýtají možnost léčby v šestnácti samostatných místnostech a dvou místnostech pro párové procedury. Po rekonstrukci lázní byla rozšířena i nabídka léčebných a relaxačních procedur.

Hoteloví hosté mohou využívat vyhřívané venkovní bazény včetně dětského brouzdaliště, nepřetržitě vytopenou saunu, tenisový kurt s umělým povrchem, volejbalové hřiště nebo devíti jamkové golfové hřiště.

Pobyty

Rekondiční třídenní pobyt 2016

Počet dnů: 3 | Počet nocí: 2

Více informací

od 1 650 Kč

Mořský vánek 2016

Počet dnů: 3 | Počet nocí: 2

Více informací

od 1 660 Kč

Parafínové pohlazení 2016

Počet dnů: 3 | Počet nocí: 2

Více informací

od 1 710 Kč

Harmonie pro dva 2016

Počet dnů: 3 | Počet nocí: 2

Více informací

od 2 650 Kč

Zadáno pro ženy 2016

Počet dnů: 3 | Počet nocí: 2

Více informací

od 2 750 Kč

Kostelecký wellnýssek 2016

Počet dnů: 4 | Počet nocí: 3

Více informací

od 2 340 Kč

Čtyři pohodové dny 2016

Počet dnů: 4 | Počet nocí: 3

Více informací

od 2 430 Kč

Minirelax 2016

Počet dnů: 4 | Počet nocí: 3

Více informací

od 2 380 Kč

Z darů sibiřské tundry

Počet dnů: 4 | Počet nocí: 3

Více informací

od 2 990 Kč

Detoxikační pobyt 2016

Počet dnů: 4 | Počet nocí: 3

Více informací

od 3 350 Kč

Odpočinek u moře 2016

Počet dnů: 5 | Počet nocí: 4

Více informací

od 3 330 Kč

Pohodová relaxace 2016

Počet dnů: 5 | Počet nocí: 4

Více informací

od 3 380 Kč

Seniorská relaxace 2016

Počet dnů: 5 | Počet nocí: 4

Více informací

od 3 190 Kč

Kneippova bylinková harmonie 2016

Počet dnů: 5 | Počet nocí: 4

Více informací

od 3 410 Kč

Koupelová variace 2016

Počet dnů: 5 | Počet nocí: 4

Více informací

od 4 030 Kč

Originál na míru 2016

Počet dnů: 5 | Počet nocí: 4

Více informací

od 4 050 Kč

Aby klouby nebolely 2016

Počet dnů: 6 | Počet nocí: 5

Více informací

od 4 270 Kč

Speciál pro seniory 2016

Počet dnů: 6 | Počet nocí: 5

Více informací

od 4 490 Kč

Hřejivé objetí 2016

Počet dnů: 6 | Počet nocí: 5

Více informací

od 4 870 Kč

Seniorský týden 2016

Počet dnů: 7 | Počet nocí: 6

Více informací

od 5 140 Kč

Zdraví z přírody 2016

Počet dnů: 7 | Počet nocí: 6

Více informací

od 5 440 Kč

Poskytované služby

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a s televizí. Pokud budete požadovat samostatné ubytování jedné osoby, bude Vám účtován doplatek za neobsazené lůžko v pokoji.

Stravování:

Polopenze zahrnuje snídaně formou bufetu a večeře výběrem ze čtyř menu. Pobyt začíná první den večeří a končí poslední den snídaní. První den pobytu je večeře bez možnosti výběru. Ke každému pobytu je možné předem přiobjednat obědy za cenu 100,- Kč/1 oběd. Vaše stravování by potom začínalo první den oběrěm. Poobědvat můžete také v jedné z restaurací, které se v zařízení nacházejí.

Služby:

Hotel má 6 podlaží. Ve dvou spodních podlažích jsou restaurace, golfový klub, sauna, recepce a stravovací zařízení pro klienty hotelu. V ostatních čtyřech podlažích jsou hotelové pokoje, v posledním navíc ordinace lékaře a oddělení rehabilitace.

Přístup k internetu je v hotelové hale zdarma. WiFi připojení mají klienti k dispozici v hotelové kavárně a golfovém klubu.

Hoteloví hosté mohou využívat za poplatek vyhřívané venkovní bazény včetně dětského brouzdaliště, nepřetržitě vytopenou saunu, tenisový kurt s umělým povrchem, volejbalové hřiště nebo devíti jamkové golfové hřiště, k dispozici jsou horská kola, minigolf, kuželky, stolní tenis, tenis, sauna, pétanque, volejbal, nohejbal.

Parkoviště pro klienty je přímo u hotelu a je zdarma, klienti, kteří mají problémy s chůzí a nemají k dispozici svůj vůz, mají možnost nechat se odvézt firemním autem do lázní a zpět.

Volný čas

Volný čas a sportování

Hoteloví hosté mohou využívat vyhřívané venkovní bazény, nepřetžitě vytopenou saunu, tenisový kurt s umělým povrchem, volejbalové hřiště, nebo devíti jamkové golfové hřiště. Poloha lázeňského areálu je rovněž ideální pro turistiku a cykloturistiku. Lázeňským areálem vede nově vybudovaná cyklostezka až do nedalekého Zlína, popřípadě lze kosteleckým údolím vyjet na výlet do Zoo Lešná, nebo na nedaleký hrad Lukov.

Kostelecké hřiště je přírodního typu, respektuje charakteristický ráz okolní krajiny a je do ní velmi citlivě zasazeno. Golfový areál nabízí zázemí kvalitního devíti jamkového hřiště, nový driving range s 15 moderními odpališti, cvičný putting green a chipping green s písečným bunkerem. K dispozici je i největší indoor golf ve Zlínském kraji s celoročním provozem. V indooru je k dispozici 5 tréninkových odpališť, chipping podložka a jemně modelovaný cvičný green se šesti jamkami.

Při svých pobytech mohou hosté využít hotelová sportoviště, jejichž pestrost je vyhovující pro většinu sportovně založených lidí. Náš sportovní areál nabízí tenisový kurt s umělým povrchem, vyhřívané venkovní bazény včetně dětského brouzdaliště (květen-říjen), 10 minigolfových jamek, stolní tenis, ruské kuželky, volejbalové hřiště, nepřetžitě vytopenou saunu, nebo 9jamkové golfové hřiště. Ke golfovému hřišti, které dotváří příjemné prostředí celého okolí hotelu a lázní patří také cvičná louka, vnitřní cvičná odpaliště a virtální golfový simulátor. V hotelové recepci je možné zapůjčit ke všem sportovištím potřebné nářadí, jako jsou tenisové rakety a míče, horská kola, fotbalové a volejbalové míče a jiné sportovní potřeby nebo společenské hry. V golfovém klubu je samozřejmě možné zapůjčit golfové hole, míčky a také je možné si objednat lekci s trenérem golfu. Kdo má rád pození u táboráku, rovněž nebude ochuzen. Ohniště s posezením, dříví a bodce na buřty jsou k dispozici stále.

Zlín a okolí

Hrad Lukov - rozsáhlá zřícenina románsko-gotického hradu Lukov z první poloviny 13. století. Hrad chátral od 18. století, kdy jej poslední majitelé, hrabata Seilernové, opustili a nechali svému osudu. Předhradí je od hradu odděleno hlubokým příkopem, dochovaly se mohutné mostní pilíře, zbytky paláce, věží a obvodových hradeb. Od roku 1990 probíhají opravy Spolkem přátel hradu Lukova.
 
Vodní nádrž Fryšták - vodní dílo na dvou vodních tocích - Lukovský potok a Fryštácký potok, v podhůří Hostýnských vrchů, uvedené do provozu v roce 1939.
 
Hostýn - kopec v Hostýnských vrších, na kterém se nachází významné mariánské poutní místo. Komplex zahrnuje baziliku Nanebevzetí Panny Marie, ubytovny pro poutníky, křížovou cestu Dušana Jurkoviče, větrnou elektrárnu a vyhlídkovou věž. Podle archeologických nálezů se zde nacházelo rozlehlé pravěké hradiště.
 
Větrný mlýn Štípa - jeden z našich nejmenších holandských větrných mlýnů stojí u čp. 130 asi 500 m jihovýchodně od obce Štípa. Mlýn je hodnotným dokladem lidového stavebnictví a jedinou dochovanou památkou tohoto druhu ve zlínském okrese. Byl postaven v letech 1858 - 60 štípským starousedlíkem Kristiánem Kovářem s místními zedníky na pozemku odkoupeném od obce, po domluvě s majiteli je přístupný veřejnosti jako soukromé muzeum.
 
Holešovský zámek - volně stojící čtyřkřídlá dvoupatrová dvoutraktová budova s mansardovou střechou, která obestupuje obdélníkové nádvoří. Z nároží jsou vysunuty šestiboké věžice převyšující budovu o jedno patro. Zámek obklopuje hluboký vyzděný vodní příkop, původně překlenutý dvěma mosty.
 
Hrad Malenovice - přepychové sídlo rodu Šternberků, je Jednou z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu, leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Hrad byl založen v 2. polovině 14. století moravským markrabětem Janem Jindřichem. V následujících stoletích prošel několika přestavbami, které z původního gotického středověkého hradu vytvořily renesanční sídlo zámeckého typu. Návštěvníci se mohou seznámit např. s hradními interiéry (tzv. malovaný sál s pozdně gotickou klenbou a dochovanými nápisy z 1. poloviny 16. století, domácí kaple s malbami z poloviny 18. století, zařízení kanceláře malenovického velkostatku aj. Zpřístupněna je rovněž hradní věž.
Návštěvníci si mohou prohlédnout také expozici Dřevo - proutí - sláma v objektu hájenky před hradem. Výstava představuje domácké zpracování nejdostupnějších přírodních materiálů (dřeva, proutí a slámy) jako významnou součást tradiční lidové kultury. Otevřeno: út–ne 10–12 a 13–17 hod. (hradní interiéry, kaple, lovecké trofeje, vyhlídka z věže a noční prohlídka hradu).
 
Obuvnické muzeum ve Zlíně - Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně má pro stálé expozice ve 14|15 Baťově institutu vyhrazeno celé 3. nadzemní podlaží. Expozice Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost představuje historii firmy Baťa od jejího založení v roce 1894 až do znárodnění československé části koncernu po druhé světové válce. Za zmínku stojí i část tovární výrobní linky na výrobu obuvi, v níž některé stroje jsou dokonce funkční stejně jako vystavená letadla - první bezmotorové letadlo vyrobené ve Zlíně (ZLIN I) a nejslavnější výrobek, motorové letadlo ZLIN XII.
 
Kongresové centrum Zlín - kulturně společenské centrum
Kongresové centrum tvoří společný komplex s Univerzitním centrem dokončeným v roce 2008 a je umístěno v centru krajského města Zlína. Projekt navrhla architektka a zlínská rodačka Prof. Ing. arch. Eva Jiřičná spolu se svým týmem spolupracovníků z firmy AI Design.
Kostelec u Zlína

Lázně Kostelec u Zlína

Lázně 493
763 14 Zlín