Reitenberger Spa Medical

Historie
Historie města Mariánské Lázně je úzce spjata s premonstrátským klášterem, který založil v roce 1197 šlechtic Hroznata.  Mniši byli také první, kteří zaznamenali slaný pramen ve svých lesích.

Za vlády císařovny Marie Terezie byly minerální vody  analyzovány a v tomto období se také poprvé objevuje název Marienbad, který lázně získaly podle Mariina pramene. O vznik lázní se významně zasloužil doktor Jan Josef Nehr – klášterní lékař, který v roce 1779 zjistil, že voda v nepatrném množství - několikrát denně podávaná - upravila trávení, povzbudila chuť do jídla a přinesla osvěžující spánek.

V roce 1818 byl Marienbad vyčleněn jako samostatná obec a získal statut lázeňského místa. O další rozvoj lázní se zasloužil tepelský opat Karel Kašpar Reitenberger, který počátkem 19. století začal s výstavbou lázeňských domů a pavilonů.

Pobyty

Silvestrovský opočinkový pobyt

Počet dnů: 6 | Počet nocí: 5

Více informací

od 13 900 Kč

Vánoční lázeňský pobyt

Počet dnů: 6 | Počet nocí: 5

Více informací

od 12 900 Kč

Více informací

od 14 400 Kč

Více informací

od 17 900 Kč

Lázeňská dovolená 55+

Počet dnů: 8 | Počet nocí: 7

Více informací

od 10 900 Kč

Respirační pobyt v Mariánských Lázních

Počet dnů: 8 | Počet nocí: 7

Více informací

od 10 900 Kč

Lázně na 5 nocí

Počet dnů: 6 | Počet nocí: 5

Více informací

od 9 500 Kč

Více informací

od 12 900 Kč

Poskytované služby

Centrum lázeňské a rehabilitační péče Reitenberger nabízí více jak 60 léčebných, rehabilitačních, regeneračních či odpočinkových procedur. Mezi ně patří například vířivé koupele, hydromasáže, fyzioterapeutická cvičení, lymfatické, reflexní či klasické masáže, termoterapie, magnetoterapie, oxygenoterapie, plynové injekce, měkké techniky, „core“ cvičení a další. U přístrojových masáží – jako jedno z mála zařízení v České republice – využíváme speciální zařízení Cellutec Therapy. Jejich individuální výběr můžete konzultovat s odborným lékařem či vedoucím balneocentra. Nabídku centra doplňují kosmetické služby.

Naše moderní rehabilitační a balneo centrum je rozděleno do tří podlaží o celkové rozloze cca 1200 m2. Klientům je k dispozici bazén, whirlpool, 4 druhy saun – finská, parní, infra a aroma, prostorná solná jeskyně, fitness centrum, dále místnosti určené pro masáže a terapie, místnosti zaměřené na rehabilitační cvičení, speciální vany určené pro nožní koupele, přísadové koupele a hydroterapie, kóje na plynové obálky, prostory určené pro aplikaci rašelinových a slatinných zábalů, prostory vyhrazené na magnetoterapie, parafínové zábaly, lymfodrenáže a další.


Nabízíme také možnost dokoupení masáží a procedur. Klientům léčebných a rehabilitačních programů doporučujeme dokup nejprve zkonzultovat s našimi doktory.  


V rámci poskytování léčebných služeb je Reitenberger partnerem Institutu preventivní rehabilitace v Praze (IPREA). Díky vzájemné spolupráci jsou v oblasti léčby, rehabilitace a regenerace využívány nadstandardní a jedinečné postupy. Při nich používáme rehabilitační kosmetiku REHAVIT, na jejímž vývoji se Reitenberger podílí.

Volný čas

Výlety po okolí


Klášter Teplá

Osada Teplá s premonstrátským opatstvím se nachází na levém břehu říčky Teplé v Tepelské vrchovině. Český šlechtic Hroznata založil klášter roku 1193, ten se záhy stal kulturním a duchovním centrem okolní krajiny.

Zámek Kynžvart

Státní zámek Kynžvart je znám především jako bývalé letní sídlo rakouského kancléře Klemense von Metternicha.

Hrad Loket

Goticko-románský hrad Loket byl založen v první polovině 13. století. Na jeho místě se nacházelo staré slovanské hradiště zvané starý Loket. Hrad byl po svém postavení oporou králi Václavovi I. proti jeho synu. Pohromy postihly město i hrad za třicetileté války. V roce 1648 dobyli Loket Švédové a vyplenili ho.

Hrad Bečov

Bečovský hrad vznikl nad osadou Bečov na začátku 14. století. Chránil důležitou křižovatku zemských cest. Hrad Bečov byl střediskem panství, k němuž náležela největší část Slavkovského lesa, kde se těžilo stříbro, cín a jiné kovy. V roce 1985 byl v prostoru hradní kaple v rámci pátrání Veřejné bezpečnosti nalezen a vyzvednut relikviář svatého Maura, který zde byl ukryt v roce 1945. Relikviář představuje nejvýznamnější románskou klenotnickou památku u nás a vedle korunovačních klenotů je také nejvýznamnější klenotnickou památkou u nás vůbec. Od roku 2002 je relikviář po předchozím restaurování opět umístěn v Bečově nad Teplou, tentokrát v prostoru nedalekého zámku.

Kladská

Kladská je osada asi 7 kilometrů severně od Mariánských Lázní. Byla založena jako lovecká osada roku 1875. Dominantou osady obklopené lesy je dřevěný lovecký dům v alpském stylu; původně byl loveckým zámečkem knížete Schönburga-Waldenburga. Je to oblíbené východisko pro výlety do národní přírodní rezervace Kladské rašeliny, kde začíná naučná stezka rezervací.

Reitenberger Spa Medical

Ibsenova 92
353 01 Mariánské Lázně