Seniorská relaxace 2016

Lázně Kostelec u Zlína

Zaslat poptávku

Délka pobytu: 5 dnů, 4 noci
Stravování: polopenze (snídaně formou bufetu a večeře výběrem ze 4 druhů jídel
- 1. večeře bez výběru) nebo plná penze za příplatek 100,- Kč/noc
Ubytování: dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením a s televizí
Služby: hotel umožňuje také ubytování ve dvoulůžkových apartmánech a možnost přistýlek -
cena na vyžádání, v hotelu je restaurace, golfový klub, sauna, recepce, přístup
k internetu je v recepci zdarma, wifi připojení je k dispozici denní kavárně a ve vstupní hale
PROGRAM A
2x sirná minerální koupel 
1x rašelinový tepelný zábal
1x částečná ruční masáž (15 min.)
1x parafínový zábal
Uvedené procedury nelze měnit za jiné.
PROGRAM B 1x perličková koupel
1x částečná ruční masáž (15 min.)
1x parafínový zábal
1x zábal z bahna Mrtvého moře
Uvedené procedury nelze měnit za jiné.
PROGRAM C 1x konopná minerální koupel
1x ovesná koupel
1x zábal z bahna Mrtvého moře
1x obklad se včelím voskem
2x částečná ruční masáž (15 min.)
Uvedené procedury nelze měnit za jiné.

Ceny balíčku

Cena/osoba
Program A Program B Program C
leden, prosinec (do 22.12.) 3 460 Kč 3 190 Kč 3 840 Kč
únor, listopad 3 900 Kč 3 630 Kč 4 280 Kč
březen 4 220 Kč 3 950 Kč 4 600 Kč
duben 4 420 Kč 4 150 Kč 4 800 Kč
květen, říjen 4 700 Kč 4 430 Kč 5 080 Kč
červen - září 4 900 Kč 4 630 Kč 5 280 Kč
Čas nástupu 15:00 - 18:00 hod., v den odjezdu jsou pokoje k dispozici do 12:00 hod.,
nástupní den je libovolný. Parkoviště pro klienty je přímo u hotelu a je zdarma.
Polopenze zpravidla začíná první den večeří a končí poslední den snídaní. Pokoje jsou pouze dvoulůžkové. Pokud budete požadovat samostatné ubytování jedné osoby, bude Vám účtován doplatek za neobsazené lůžko v pokoji.

Cena zahrnuje:

  • 4x ubytování
  • 4x stravování
  • léčebný balíček procedur dle vybraného programu

 

Ostatní informace

Sirná koupel - sirná koupel je koupel v minerální vodě s obsahem sirovodíku vyšším než 2 mg v litru vodu. V koupeli se uvolňuje sirovodík, který proniká kůží do organismu a vstřebává se ještě po ukončení koupele. Sirná koupel je koupel hypertermní (38 - 39 °C) a využívá se při ní kromě účinku síry také i tepelného účinku. K dosažení a přetrvávání plné relaxace je po koupeli podáván suchý zábal. Koupel působí analgeticky (proti bolesti), spasmolyticky (uvolňuje svalové napětí), ovlivňuje resorpci zánětlivých produktů v chron. stadiu, zklidňuje sekreční činnost a působí psychickou relaxaci. Přítomnost sirovodíku má příznivé uklidňující účinky na různé druhy kožních onemocnění. Velmi dobře působí při léčbě lupenky, atopického ekzému či akné. Délka trvání je 20 minut a doporučuje se následný suchý zábal v délce 10-15 minut.

Rašelinový tepelný zábal - rašelinové zábaly představují nezastupitelnou formu léčby a prevence chronických chorob. Jedná se o jednorázové velmi teplé (min. 40°C) zábaly působící postupným prohříváním postižené oblasti, což má za následek lokální překrvení, a tím urychlení látkové výměny. Vhodné zejména pro pohybové a revmatické diagnózy. Délka trvání je 15 minut.

Masáž ruční částečná - jedná se o masáže, které jsou prováděny na určité části lidského těla. S ohledem na tuto část se určuje i typ masáže, který se má použít. Před masáží je vhodné příslušnou partii těla prohřát, např. při předcházející proceduře.

Parafínový zábal - jedná se o lokální termoterapii. Teplý parafínový obklad se přiloží na postižené místo. Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Parafínové obklady se využívají při bolestech páteře a končetinových kloubů. Nedoporučuje se u osteoporózy. Doba trvání procedury je 15-20 minut a teplota parafínu je 43°C.

Perličková koupel - koupel properlená bublinkami pomocí vzduchových trysek o teplotě 37 - 38 °C, blahodárně působící na lidský organismus. Mikro masáží kůže dochází k lepšímu prokrvení a celkové relaxaci organismu, svým mírně sedativním účinkem ovlivňuje nespavost, neurózy nebo a psychosomatické nemoci. Koupelí dochází též k uvolnění svalového napětí, proto se účelně využívá při léčení pohybového aparátu. Délka trvání je 20 minut a doporučuje se následný suchý zábal v délce 10-15 minut.

Zábal z bahna Mrtvého moře - bahno z Mrtvého moře se používá jako celotělový vyživující zábal jako součást zeštíhlujícího programu ale také na bolavé svaly a klouby. Zábal používáme tam, kde chceme dosáhnout zeštíhlení, zpevnění, detoxikace, remineralizace. Působí okamžitě a má dlouhodobý účinek.  Délka procedury je 30 min.

Konopná minerální koupel - regeneruje pohybový aparát a ošetřuje problémovou pokožku. Konopná koupel se využívá jako účinná pomoc pro ekzematickou pleť, lupenku, svědivou a problematickou pokožku. Vhodná je rovněž na suchou pleť a pokožku vystavenou každodennímu stresu. Konopná koupel má antirevmatické účinky, tlumí projevy stárnutí, hydratuje a zvyšuje elasticitu kůže. Délka procedury je 20 min.

Ovesná koupel - z rozdrcených zrn se pil čaj, výluhy přidávaly do koupelí novorozeňat, aby jejich kůže byla zdravá a hebká. Dnes víme, že působí blahodárně na ekzémy, například atopický ekzém, zklidňuje svědění kůže a pomáhá odstraňovat rozmanité dermatitidy. Některé prameny uvádějí, že ovesná koupel je vhodná pro celkové zklidnění unaveného organismu a posílení nervové soustavy. Má vysoký obsah vitaminů skupiny B, které jsou nezbytné pro nervový systém a vnitřně pak i pro krvetvorbu. Obsahuje zinek, který je pro pevnou a zdravou pokožku nezbytný, protože působí proti ekzémům. Ovesná koupel se osvědčuje také při revmatu, ischiasu, ústřelu. Ocení jej lidé mnoha profesí, kteří nadměrně namáhají pokožku, například častým namáčením do vody nebo různých roztoků, lidé s přecitlivělou kůží, maminky dětí s ekzémy.Délka procedury je 20 minut.

Obklad se včelím voskem - obklad z včelího vosku. Vysoký obsah přírodního včelího vosku obsahuje vysoce hodnotné látky, zejména vitamín A, který povzbuzuje buňky a pomáhá při vysušené pokožce. Navíc při zahřívání včelí vosk uvolňuje svoji typickou vůni – obklad je aromaterapeutický zážitek pro všechny smysly . Délka trvání je 20 min.

Zaslat poptávku

Lázně Kostelec u Zlína

Lázně 493
763 14 Zlín