Seniorský týden 2016

Lázně Kostelec u Zlína

Zaslat poptávku

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí
Stravování: polopenze (snídaně formou bufetu a večeře výběrem ze 4 druhů jídel
- 1. večeře bez výběru) nebo plná penze za příplatek 100,- Kč/noc
Ubytování: dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením a s televizí
Služby: hotel umožňuje také ubytování ve dvoulůžkových apartmánech a možnost přistýlek -
cena na vyžádání, v hotelu je restaurace, golfový klub, sauna, recepce, přístup
k internetu je v recepci zdarma, wifi připojení je k dispozici denní kavárně a ve vstupní hale
PROGRAM A 2x rašelinový tepelný zábal
2x suchá uhličitá koupel
1x ruční masáž (15 min.)
2x perličková minerální koupel
2x parafínový zábal
Uvedené procedury nelze měnit za jiné.
PROGRAM B 1x sirná koupel
1x koupel s rašelinovým extraktem
1x obklad se včelím voskem
1x rašelinový tepelný zábal
2x suchá uhličitá koupel
1x ruční masáž (15 min.)
Uvedené procedury nelze měnit za jiné.
PROGRAM C 1x Kneippova meduňková koupel
1x Kneippova koupel Arnika horská
1x konopný vyživující zábal
2x konopná ruční masáž
1x parafínový zábal
1x rašelinový tepelný zábal
2x suchá uhličitá koupel
Uvedené procedury nelze měnit za jiné.

Ceny balíčku

Cena/osoba
Program A Program B Program C
leden, prosinec (do 22.12.) 5 370 Kč 5 140 Kč 5 870 Kč
únor, listopad 6 030 Kč 5 800 Kč 6 530 Kč
březen 6 510 Kč 6 280 Kč 7 010 Kč
duben 6 810 Kč 6 580 Kč 7 310 Kč
květen, říjen 7 230 Kč 7 000 Kč 7 730 Kč
červen - září 7 530 Kč 7 300 Kč 8 030 Kč
Čas nástupu 15:00 - 18:00 hod., v den odjezdu jsou pokoje k dispozici do 12:00 hod.,
nástupní den je libovolný. Parkoviště pro klienty je přímo u hotelu a je zdarma.
Polopenze zpravidla začíná první den večeří a končí poslední den snídaní. Pokoje jsou pouze dvoulůžkové. Při obsazení pokoje pouze 1 osobou hradí klient cenu celého pokoje.

Cena zahrnuje:

  • 6x ubytování
  • 6x stravování
  • léčebný balíček procedur dle vybraného programu

 

Ostatní informace

Rašelinové zábaly představují nezastupitelnou formu léčby a prevence chronických chorob. Jedná se o jednorázové velmi teplé (min. 40°C) zábaly působící postupným prohříváním postižené oblasti, což má za následek lokální překrvení, a tím urychlení látkové výměny. Vhodné zejména pro pohybové a revmatické diagnózy. Délka trvání je 15 minut.

Suchá uhličitá koupel - podstatou procedury je uzavření těla (mimo hlavy ) do speciálního vaku, pleněného oxidem uhličitým. Podnětem spouštějícím zdravotní účinky je zvýšení obsahu oxidu uhličitého v pokožce těla. Základní fyziologickou reakcí na to je rozšíření cév až po vlásečnice se současným zvýšením transportu kyslíku krví. To má za následek prokrvení pokožky, svalstva a všech tělesných orgánů a žláz a mozku dobře okysličenou krví, což vede k posílení organismu, povzbuzení imunitního systému a sebe hojivých schopností těla. Délka procedury min. 40 minut

Ruční masáž - jedná se o masáže, které jsou prováděny na určité části lidského těla. S ohledem na tuto část se určuje i typ masáže, který se má použít. Před masáží je vhodné příslušnou partii těla prohřát, např. při předcházející proceduře.

Perličková minerální koupel - koupel properlená bublinkami pomocí vzduchových trysek o teplotě 37 - 38 °C, blahodárně působící na lidský organismus. Mikro masáží kůže dochází k lepšímu prokrvení a celkové relaxaci organismu, svým mírně sedativním účinkem ovlivňuje nespavost, neurózy nebo a psychosomatické nemoci. Koupelí dochází též k uvolnění svalového napětí, proto se účelně využívá při léčení pohybového aparátu. Délka trvání je 20 minut a doporučuje se následný suchý zábal v délce 10-15 minut.

Parafínový zábal - jedná se o lokální termoterapii. Teplý parafínový obklad se přiloží na postižené místo. Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Parafínové obklady se využívají při bolestech páteře a končetinových kloubů. Nedoporučuje se u osteoporózy. Doba trvání procedury je 15-20 minut a teplota parafínu je 43°C.

Sirná koupel je koupel v minerální vodě s obsahem sirovodíku vyšším než 2 mg v litru vodu. V koupeli se uvolňuje sirovodík, který proniká kůží do organismu a vstřebává se ještě po ukončení koupele. Sirná koupel je koupel hypertermní (38 - 39 °C) a využívá se při ní kromě účinku síry také i tepelného účinku. K dosažení a přetrvávání plné relaxace je po koupeli podáván suchý zábal. Koupel působí analgeticky (proti bolesti), spasmolyticky (uvolňuje svalové napětí), ovlivňuje resorpci zánětlivých produktů v chron. stadiu, zklidňuje sekreční činnost a působí psychickou relaxaci. Přítomnost sirovodíku má příznivé uklidňující účinky na různé druhy kožních onemocnění. Velmi dobře působí při léčbě lupenky, atopického ekzému či akné. Délka trvání je 20 minut a doporučuje se následný suchý zábal v délce 10-15 minut.

Koupel s rašelinovým extraktem - koupel obsahuje extrakt z čisté léčivé rašeliny. Koupel má prohřívací efekt a aplikuje se při revmatických, artritických obtížích, svalové únavě, po sportovních výkonech, pomáhá při léčbě dermatologických problémů jako jsou lupénka, atopický ekzém, akné. Má také výrazné detoxikační vlastnosti. Optimální doba koupele je 20 minut, za tu dobu se léčivý přípravek stačí rovnoměrně rozvrstvit po celém povrchu kůže a proniknout dovnitř.

Obklad se včelím voskem - obklad s včelího vosku. Vysoký obsah přírodního včelího vosku obsahuje vysoce hodnotné látky, zejména vitamín A, který povzbuzuje buňky a pomáhá při vysušené pokožce. Navíc při zahřívání včelí vosk uvolňuje svoji typickou vůni – obklad je aromaterapeutický zážitek pro všechny smysly . Délka trvání je 20 min.

Kneippova meduňková koupel - meduňka vám pomůže najít ztracenou rovnováhu. Má sedativní vliv na centrální nervovou soustavu, a proto se doporučuje při nervozitě, depresích, úzkosti a bolestech hlavy. Meduňková silice zmírňuje napětí a stres a má protikřečové účinky. Použita přísada do koupele od firmy KNEIPP. Délka procedury je 20 minut.

Kneippova koupel Arnika horská - koupel s arnikou horskou působí antirevmaticky a jako kožní dezinfekce. Vhodná je především při svalovém revmatismu nebo kloubních potížích. Použita přísada do koupele od firmy KNEIPP. Délka procedury je 20 minut.

Konopný vyživující zábal - regeneruje pohybový aparát a ošetřuje problémovou pokožku. Obsahuje 90 % konopného oleje. Konopný zábal se využívá jako účinná pomoc pro ekzematickou pleť, lupenku, svědivou a problematickou pokožku. Vhodný je rovněž na suchou pleť a pokožku vystavenou každodennímu stresu. Konopný zábal zvyšuje obsah ceramidů v pokožce, a tím zvyšuje její přirozenou bariérovou funkci. Konopný zábal tlumí projevy stárnutí, hydratuje a zvyšuje elasticitu kůže.

Konopná ruční masáž - konopný antirevmatický olej je vhodný na problémovou pokožku. Používá se na suchou a citlivou pleť. Obsahuje velké množství esterů nenasycených mastných kyselin, čímž napomáhá výživě pokožky. Vedle výše zmíněných kožních problémů pomáhá konopný olej také při léčbě popálenin a hojení ran. Délka masáže je 30 minut.

 

 

Zaslat poptávku

Lázně Kostelec u Zlína

Lázně 493
763 14 Zlín