Lázně Lednice

Léčebné lázně Lednice, Lázeňský dům Perla, nacházející se na jižní Moravě v srdci Lednicko-valtického areálu, byly otevřeny v roce 2007 a poskytují léčebné a rehabilitační služby. Využívají účinků přírodní jodobromové minerální vody, která blahodárně působí na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách. Nádherné lázeňské prostředí, příjemný personál a blahodárné účinky minerální vody určitě uspokojí i náročnější klientelu.

Jodobromová voda je svým obsahem jódu jednou z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě. Pravěké třetihorní moře pod povrchem země v hloubce 1250 metrů je výjimečným přírodním léčivým zdrojem. Nachází se v zemských hlubinách v uzavřené čočce a díky své vydatnosti bude dostupný i dalším generacím. Svým chemickým složením připomíná silně mineralizovanou vodu mořskou.

Jodobromová minerální voda je do lázní přiváděna z vrtu v Charvátské Nové Vsi. Po cestě se ochladí až k 7°C a na celkovou koupel je v lázních přihřívána na teplotu 37°C. Dle pokynů ošetřujícího lékaře se teplota individuálně snižuje. Lednická ložiska silně mineralizované jodobromové vody obsahem jodidů přesahují 30 mg/l a bromidů v rozmezí 40 až 60 mg/l. Během léčby dochází k vypařování jódu do ovzduší a je tak obohacováno jodové mikroklima během koupele, které svým obsahem jódu převyšuje přímořské oblasti. Ke vstřebávání jódu dochází inhalací, kůží i sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza a dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodová voda je nejúčinnější balneologický prostředek k léčení cévních onemocnění.

Dále jsou výzkumem prokázány velmi dobré účinky při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující. V lázních Lednice máte moře na dosah ruky a za poloviční ceny!

Lázeňský dům Perla je moderní rehabilitační zařízení v těsné blízkosti zámecké zahrady. Lázně nabízejí komfortní ubytování ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech s příslušenstvím s celkovou kapacitou 80 lůžek. Hosté mají k dispozici restauraci, kavárnu s venkovní terasou, zasedací místnost pro 40 osob, internetový koutek, prostornou tělocvičnu, fitcentrum, saunu a bazén s vířivkou a protiproudem. Bezbariérový přístup je zabezpečen do všech částí budovy.

Pobyty

Pohádková romantika ve dvou

Počet dnů: 2 | Počet nocí: 1

Více informací

od 6 870 Kč

Relax uprostřed týdne

Počet dnů: 3 | Počet nocí: 2

Více informací

od 4 760 Kč

Třídenní relax

Počet dnů: 3 | Počet nocí: 2

Více informací

od 5 240 Kč

Vinný minirelax

Počet dnů: 3 | Počet nocí: 2

Více informací

od 5 990 Kč

Dny pro krásu

Počet dnů: 3 | Počet nocí: 2

Více informací

od 6 680 Kč

Lázeňská pohoda

Počet dnů: 3 | Počet nocí: 2

Více informací

od 6 240 Kč

Pobyt nejen pro seniory

Počet dnů: 4 | Počet nocí: 3

Více informací

od 8 070 Kč

Lednická harmonie

Počet dnů: 4 | Počet nocí: 3

Více informací

od 8 130 Kč

Jodobromový zázrak

Počet dnů: 5 | Počet nocí: 4

Více informací

od 10 790 Kč

Lednické lázeňské hýčkání

Počet dnů: 5 | Počet nocí: 4

Více informací

od 10 180 Kč

Mořský balíček

Počet dnů: 6 | Počet nocí: 5

Více informací

od 13 150 Kč

Lednická lázeňská kúra

Počet dnů: 7 | Počet nocí: 6

Více informací

od 15 920 Kč

Týden pro seniory

Počet dnů: 8 | Počet nocí: 7

Více informací

od 17 640 Kč

Poskytované služby

Ubytování

Lázeňský dům Perla nabízí ubytování v komfortně zařízených dvoulůžkových pokojích SUPERIOR. 

SUPERIOR dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a balkonem, vybavené TV, telefonem, satelitem, lednicí a připojením na internet (připojení je zdarma), které se nacházejí v přízemí a 1. nadzemním podlaží; pokoje v nadzemním podlaží jsou nově vybaveny klimatizací. Hosté budou mít po celou dobu pobytu k dispozici navíc župan a vinné skleničky.

Pro rodiny s dětmi máme dva čtyřlůžkové apartmány s možností zapůjčení dětské postýlky.

Imobilním občanům můžeme nabídnout dva bezbariérové pokoje a bezbariérový přístup do všech částí budovy lázeňského domu.

Stravování

Stravování je zajištěno v prostorné lázeňské jídelně s letní terasou. Hosté mají k dispozici výběr vždy ze tří jídel. Na vyžádání není problém zajistit dietní stravu přesně podle Vašich potřeb. Součástí lázeňské kavárny je letní venkovní terasa, která nabízí široký sortiment nealkoholických i alkoholických nápojů, koktejlů, kávy a moravských vín.

Služby

Balneo provoz poskytuje širokou škálu léčebných a wellness procedur. Hlavním léčebným zdrojem je zde jodobromová voda, která je považována za jednu z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě. V nabídce naleznete např. slatinné, přísadové, perličkové, suché i vodní uhličité koupele. Nedílnou součástí jsou samozřejmě také masáže. Zařízení nabízí i řadu lákavých relaxačních procedur. V lázeňském domě se nachází i kosmetické centrum, které nabízí ošetření pleti luxusní slovinskou kosmetikou.

Hosté mají k dispozici restauraci, kavárnu s venkovní terasou, zasedací místnost pro 40 osob, internetový koutek, prostornou tělocvičnu, fitcentrum, saunu a bazén s vířivkou a protiproudem. Bezbariérový přístup je zabezpečen do všech částí budovy.

Pro rodiny s dětmi máme dva čtyřlůžkové apartmány. Zapůjčení dětské postýlky je možné, a to za poplatek 50,- Kč/noc.

Imobilním občanům můžeme nabídnout dva bezbariérové pokoje a bezbariérový přístup do všech částí budovy lázeňského domu.

Volný čas

Pamětihodnosti Lednicko-valtického areálu

Zámek Lednice

Jeden z nejkrásnějších zámků v České republice se nachází se jen pár minut pěšky od Lázní Lednice. Můžete si vybrat jeden ze čtyř prohlídkových okruhů. I. okruh nabízí reprezentační sály v přízemí zámku, II. okruh knížecí apartmány v prvním patře zámku, III. okruh dětské pokoje princů a princezen a Muzeum loutek Milana Knížáka ve druhém patře zámku. IV. okruh zvaný Grotta je umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel. Během letních prázdnin bude lednický zámek otevřen i v pondělí.

Prodej vstupenek pro lázeňské hosty na I. a II. okruh v Lázních Lednice za zvýhodněné ceny.

Minaret

Zvaný též Turecká věž, kterou nechal vybudovat Alois Josef I.  na přelomu 18. a 19. století. Ojedinělá stavba v Evropě s výškou téměř 60 metrů patří na kontinentu mezi nejvyšší.

Janohrad

romantická umělá zřícenina, která sloužila jako lovecký zámeček. Janův hrad se nachází v krásné přírodě a je obtékán ze tří stran řekou Dyjí.

Apollonův chrám

Romantický zámeček nedaleko Mlýnského rybníka, který dnes slouží jako vyhlídková terasa.

Turistické trasy a cyklotrasy

Nenáročné turistické stezky vedou směrem na Valtice, Podivín či Pálavu. Najdete zde také velice oblíbené a stále častěji vyhledávané "vinařské cyklostezky".

Naučná stezka Lednické rybníky

17 zastávek na 9 km dlouhé stezce. Rybník Nesyt o rozloze 325 ha je největším moravským rybníkem. Dalšími rybníky jsou Hlohovecký, Prostřední, Mlýnský, Zámecký a Podzámecký. Všechny rybníky jsou součástí národní přírodní rezervace o rozloze 600 ha, která je jednou z nejvýznamnějších ornitologických lokalit v České republice.

Naučná stezka Lužní les

15 zastávek na 6 km dlouhé trase přírodou lužních lesů. Stezka vede od Janohradu přes Kančí oboru na okraj Břeclavi. Stezka je vhodná pro pěší i cykloturisty.

Hippoclub

možnost  vidět  Lednicko-valtický areál a blízké okolí z koňského hřbetu.

Plavby zámeckým parkem

Pravidelné plavby od zámku k Minaretu či Janohradu. Zimní plavby se svařákem.

Otevírání jara a plavební sezony - Lednice (každoročně v dubnu).

Lázně Lednice

Břeclavská 700
691 44 Lednice